Rudina Delia ft. Kitio
  Temperaturë
 
Votoni per kete kenge:   Votimi per kete kengtar eshte mbyllur.
 
 
Teksti i kenges Autoret dhe historiku Galeria e artistit  
Rriedhe me prek me sy sa me fikson
Rreth e rrotull meje temperaturen con.

Pak e nga pak, pak e nga pak, zemra s’ka takat
Pak e nga pak ,pak e nga pak,po me ben shah mat.

Nana je nanna ja ,nana be my fire
Nana je nanna ja,nana be my desire
Nana be mine
Nana je nana ja , nana be my fire.

Rruga jote babe nuk ka kthim
Rro keshtu pas meje nuk ka shpetim

Pak e ngapak ,pak e nga pak zemra s’ka takat
Pak e ngapak ,pak e nga pak po me ben shah mat.
 
           
Na ndiq ne rrjetet sociale:
           
Extra
 
 
Lajme nga Artistet
2013-11-17
Mariza Ikonomi
Mariza pergatit albumin e saj te ri dhe synon treg edhe jashte Shqiperise. 
 
2013-11-17
Dren Abazi
Dren Abazi po punon aktualisht per muziken e nje filmi me metrazh te gjate, bashkepunim shqiptaro-francez. 
 
2013-11-17
Endri & Stefi
Vellezerit korcare do te vazhdojne te mbajne zgjuar Tiranen me muzike live. 
 
2013-11-17
The Code
Te rinjte e grupit “The Code” ndjekin gjurmet e prinderve. Fjolla, Samiri dhe Edoni i kane prinderit ne grupin “Elita 5”. 
 
2013-11-17
Sardi
Sardi, nga konkurrent eshte sot pjese e stafit te “X Factor”. Projekte per koncerte ne Kosove dhe Maqedoni. 
 
2013-11-12
Era Rusi dhe GBMC
GBMC, pas duetit me Erën, një këngë me Stine. Ndërkohë, Era Rusi nuk heq dorë nga muzika live ne kryeqytet. 
 
2013-11-12
Mark Marku
Mark Marku, nga finalja e talent show-t kroat, në skenën e festivalit “Kënga Magjike”.  
 
2013-11-12
Xhoi
Xhoi, pas Këngës Magjike do të nisë përgatitjet për një produksion dhe videoklip të ri. 
 
2013-11-12
Albana Bilalli
Albana Bilalli, mësuesja e muzikës përgatitet për një këngë të re.  
 
2013-11-12
Natyral
Natyral, i vetmi grup vajzash në mbarë shqiptarinë. 
 
2013-11-12
Rozana Radi
Rozana Radi, nga muzika sërish ne teatër. Përgatitet për një rol të ri.  
 
2013-11-03
Eltina, Arditi dhe Tiri
Eltina, Arditi dhe Tiri, bashkëpunëtore që jane njohur gjate nje turi artistik.  
 
2013-11-03
Petro
Petro synon afirmimin jo vetëm si këngëtar, por edhe si autor tekstesh.  
 
2013-11-03
Alvin Koçibelli
Alvin, studenti i drejtesise i pasionuar pas muzikes dhe instrumentave. 
 
2013-11-03
Besa
Besa përgatitet për të nxjerrë në treg albumin e ri. 
 
2013-11-03
Jehona Sopi
Jehona Sopi, largohet për të parë nga Aria 14 muajshe, për të qenë tek “Kënga Magjike”. 
 
2013-10-27
Semi Jaupaj
Pas shkëputjes me “Grifshat”, Semi është duke punuar për albumin e saj.  
 
2013-10-27
Gjergj Kaçinari
Hard rock & Heavy metal, rrymat e preferuara të Gjergj Kaçinarit. 
 
2013-10-27
Grupi Lynx
“Sa pak mjafton” është ky titulli i albumit që grupi “Lynx” ka nxjerrë në treg vetëm pak ditë më parë.  
 
2013-10-27
Anxhela Noti
Së shpejti një bashkëpunim surprizë i Anxhela Notit me një artist shqiptar.  
 
2013-10-27
Manjola Nallbani
Këngët më të mira, por edhe krijime të reja të Manjola Nallbanit, shumë shpejt në një album.  
 
2013-10-21
Ardi GB
Ardi GB, studenti i filozofisë i pasionuar pas hip-hopit.  
 
2013-10-21
Xhesika Polo
Xhesika Polo, tashmë edhe aktore në një serial televiziv.  
 
2013-10-21
Elsa Fazlija
Elsa Fazlija, pas lëvrimit të muzikës folklorike synon muzikën e lehtë.  
 
2013-10-21
Gjergj Leka
Gjergj Leka, pjesë e një projekti italo-shqiptar për familjet e huaja qe jetojne në Tiranë.  
 
2013-10-21
Olta Boka
Kengetaren Olta Boka, fundjava e gjen gjithmonë live “Te Stela”.  
 
2013-10-13
Blerina Braka
Blerina Braka, mes muzikës operistike dhe asaj të lehtë. 
 
2013-10-13
Classic Boys
Classic Boys, emocione të reja në spektaklin “Music Klan”. 
 
2013-10-13
Jonida Maliqi
Jonida Maliqi përgatitet për një surprizë televizive. Presim të zbulojmë më shumë. 
 
2013-10-13
Bojken Lako
Bojken Lako i është kthyer muzikës live në club-e, me grupin e tij “Bojken Band”. 
 
2013-10-13
Rudina Delia
Rudina synon që në një të ardhme të afërt të jetë krijuesja e këngëve të saj.  
 
2013-10-06
Entela Zhula
Entela, tashmë e impenjuar seriozisht me muzikën live në lokalet e natës. 
 
2013-10-06
Mihrije Braha
Mihrija, pas performancës tek “E diela shqiptare”, drejt Prishtinës në koncert.  
 
2013-10-06
Ronela Hajati
Ronela, përgatitet për klipin e ri në një duet surprizë. 
 
2013-10-06
Ksal
Për “Ksal” duket se ky do të jetë viti i festivaleve. Të tjera projekte pas “Kënga Magjike”. 
 
2013-10-06
Vlashent Sata
Vlashenti, pedagogu i pianos që vjen tek “Kënga Magjike” nga Parisi. 
 
2013-10-01
Rovena Dilo
Rovena Dilo, pas festivalit, një videoklip për këngën “Ne do puthemi”.  
 
2013-10-01
Drilon Shala
Driloni, ekonomisti që dashurinë e parë dhe të vetme ka muzikën.  
 
2013-10-01
Egzona
Egzona, cover me këngët e vjetra shqiptare.  
 
2013-10-01
Erik Lloshi
Erik Lloshi përgatitet për albumin e tij të parë.  
 
2013-10-01
Elia
Pas festivalit “Kënga Magjike”, Elia përgatitet për xhirimet e nje videoklipi.  
 
2013-10-01
Lind Islami
Të gjithë ata që e shohin në skenë duke kënduar, duhet të dinë që profesioni i Lind Islamit, shumë shpejt do të jetë arkitektura.  
 
2013-10-01
Xhejsi Jorgaqi & Çartani
Xhejsi Jorgaqi dhe Çartani, një miqësi familjare që solli bashkëpunimin.  
 
2013-10-01
Besiana Mehmedi & Shkodran Tolaj
Besiana dhe Shkodrani humbasin muajin e mjaltit, për të qenë tek “Kënga Magjike”.  
 
2013-10-01
Egzon Pireci & Hekuran Krasniqi
Egzoni dhe Hekurani janë jo vetëm bashkëpunëtorë në muzikë, por edhe miq të mirë. 
 
2013-09-15
Sheila Haxhiraj
Pas suksesit te "Superfiksim", fiksohet tek "Kenga Magjike". 
 
2013-09-15
Devis Xherahu
Devis Xherahu feston ditelindjen tek E Diela Shqiptare. 
 
2013-09-15
Keler Sufja
Keler do te kontribuoje me ndertimin e nje shkolle ne Lezhe per bamiresi. 
 
2013-09-15
Angelo
Se shpejti albumi im i pare ne bashkepunim me Big Basta. 
 
2013-09-15
Adelina Thaqi
Kujtimi im me i bukur, nje duet me te madhin Jose Carreras.  
 
 
 
Degjo i pari kenget e festivalit duke shkarkuar aplikacionin tone mobile (Android).
 
  Mbeshtesin festivalin
     
 
Njoftime
7 Qershor 2013
Rregulla te pjesemarrjes ne Festivalin Kenga Magjike 2013
 
Shiko te gjitha njoftimet nga Festivali
 
  Galeria
     
 
 
 
Copyright © 2013 - Kenga Magjike. All Rights Reserved.  
Vizito faqet e sponsorave tane!
Created by IMPULS