Te rejat
     
 
  Gabimet e Kastros  
         
     
     
 
  Cfare i ka ndodhur Tunes?  
         
     
     
 
  Ledina me dashurite e saj  
         
     
     
 
  Argjentina pushime te nxehta me te dashurin  
         
     
     
 
  Cben valle Vedat Ademi ne Niagara!  
         
     
     
 
  Ciljeta & Noizy ne Palace Resort  
         
     
     
 
  Rozana ndien mungesen e babait  
         
     
     
 
  Nora sfidon veten  
         
     
     
 
  Juliana Pasha & Sidrit Bejleri ne sherr  
         
     
     
 
  Armina hap "Delirium"  
         
     
     
 
  Dafina Zeqiri pozon nudo  
         
     
     
 
  Shtrohet ne spital aktori Robert Ndrenika  
         
     
     
 
  Besart Kallaku dhe Xhensila Myrtezaj në Medjugorje  
         
     
     
 
  Ciljeta dhe Noizy ne "nje dashuri gangsteresh"  
         
     
     
 
  Xhensila Myrtezaj dhe Besart Kallaku ne shtepine e foshnjeve  
         
     
     
 
  Kastro Zizo ne nje lidhje te re!  
         
     
     
 
  Besa duke festuar ne Paris  
         
     
     
 
  Vedat Ademi ne Dibren e madhe  
         
     
     
 
  Fernando shoqeron me dashuri diten e pare te 2015 Ciljeten  
         
     
     
 
  Shqiptaret ne Manhatan festojnë me Endrin & Stefin  
         
     
     
 
  Nje dhurate Krishtlindjesh edhe nga Juliana Pasha  
         
     
     
 
  Duke dhene dashuri aty ku mungon  
         
     
     
 
  Po ju kujtojmë edhe njëherë artistët që rrëmbyen 21 trofet e edicionit te 16 "Kenga Magjike"  
         
     
     
 
  Xhensila Myrtezaj dhe Rozana Radi duke festuar pas "Dance with me"  
         
     
     
 
  Vijon serish ideja e nisur nje vit me pare nga Besa  
         
     
     
 
  Pas nje cmimi shume te bukur ne festivalin "Kenga Magjike"  
         
     
     
 
  Jo vetem artiste, por edhe aktiviste e te drejtave te njeriut  
         
     
     
 
  Çmimet fituese në "Kënga Magjike" 2014  
         
     
     
 
  Aurela Gaçe dhe Young Zerka fitues të “Kënga Magjike” 2014  
         
     
     
 
  KENGETARET QE DO TE KENDOJNE NATEN E DYTE TE FESTIVALIT  
         
     
     
 
  KENGETARET QE DO TE KENDOJNE NATEN E PARE TE FESTIVALIT  
         
     
     
 
  Aldo nuk i ndahet muzikës  
         
     
     
 
  Rovena Dilo bashkon të shkuarën me të tashmen  
         
     
     
 
  Big Mama kundër gjithë Valentinave  
         
     
     
 
  Kur bie shi në shkretëtirë  
         
     
     
 
  Anjeza shpërthen energjinë në skenë  
         
     
     
 
  Kujt i kërkon Rosela Gjylbegu të rrijë me të?  
         
     
     
 
  Premtimi që bashkoi tre motrat  
         
     
     
 
  Genta Ismailin nuk ka kush ta “majë”  
         
     
     
 
  Kur pesë djem i këndojnë një vajze  
         
     
     
 
  B2N: “Nuk ka rëndësi vetëm pjesëmarrja”  
         
     
     
 
  Aurela dhe Young Zerka, “pa kontroll në skenë”  
         
     
     
 
  Rikthimi i frymëzuar i Orindes dhe Landit  
         
     
     
 
  Kur dashuria udhëton në kohë  
         
     
     
 
  Vëllezërit korçarë ndryshojnë rrjedhën e karrierës  
         
     
     
 
  Mike në jetë, motra në skenë  
         
     
     
 
  Një vajzë e vogël, me hapa të mëdhenj  
         
     
     
 
  Një krijim për ata që jetojnë me pasion  
         
     
     
 
  Kejsi Tola një ajsberg në oqean  
         
     
     
 
  Eva në kërkim të një zemre  
         
     
     
 
  Profesionisti që u heq maskën femrave  
         
     
     
 
  Një shpirt i lirë zbret në skenën magjike  
         
     
     
 
  Ardit Çuni e “djeg” skenën  
         
     
     
 
  Çiljeta nuk e di përse e duan  
         
     
     
 
  “Nëse mundesh mos shko kurrë në ekstrem”!  
         
     
     
 
  Inna pëlqen më të vështirën  
         
     
     
 
  Çfarë i lidh Stelinën dhe Ghulo Estan?  
         
     
     
 
  Renis Gjoka: “Këtë vit dua vendin e parë”  
         
     
     
 
  Hit Man & Rolla, dy vëllezër që i bashkoi muzika  
         
     
     
 
  Stefan Marena, regjisori që dashuron muzikën  
         
     
     
 
  Kledi Bahiti, ashtu siç nuk e keni parë  
         
     
     
 
  Anxhela Noti me synimin e netëve gjysmëfinale  
         
     
     
 
  Rezarta Shkurta: “Rikthehem aty ku nisa”  
         
     
     
 
  “Këpucët e zeza” zbresin në skenën magjike  
         
     
     
 
  Xhesika braktis stilin rrebel për dashurinë  
         
     
     
 
  Kelly kthen dhimbjen në muzikë  
         
     
     
 
  Orgesa, një mami rrebele e skenës  
         
     
     
 
  Deborah dhe dashuria e saj e madhe  
         
     
     
 
  Gati per provat e kenges magjike 2014  
         
     
     
 
  Hera e parë e Irkenc Hykës  
         
     
     
 
  Gjithcka ndryshon për Vedat Ademin  
         
     
     
 
  Kënga që u frymëzua nga një poezi  
         
     
     
 
  Tre rrokeret kacurelsa  
         
     
     
 
  Egzona dhe Eni grinden për një mashkull  
         
     
     
 
  Lajmerim shume i rendesishem.  
         
     
     
 
  Ditelindja e parë e Albanës në Kosovë  
         
     
     
 
  Revolt Klan dalin serish jashte kufijve  
         
     
     
 
  Alex, artisti që kërkon të thyejë tabutë  
         
     
     
 
  Gabimet që përsërisin “Foxy Ladies”  
         
     
     
 
  Pse u kthye në Shqipëri Anxhela Peristeri?  
         
     
     
 
  Elgit Doda, tashmë jo vetëm kompozitor  
         
     
     
 
  Erik Lloshi: Synoj që kënga ime të bëhet hit  
         
     
     
 
  Vajzat e Foxy Ladies ne pritje per proven e tyre !  
         
     
     
 
  Ky eshte Alex, student i Universitetit te Arteve, per here te pare tek Kenga Magjike!  
         
     
     
 
  Ja dhe Elgiti, e firmosi kontraten e bashkepunimit!  
         
     
     
 
  Pas shume vitesh larg Shqiperise, Anxhela Peristeri rikthehet tek Kenga Magjike!  
         
     
     
 
  Nje firme nga Erik Lloshi para se te nisim proven  
         
     
     
 
  Samantha S. i thotë “Play” këngës dhe në Shqipëri  
         
     
     
 
  Kastro Zizo: Kam gjetur muzën brenda vetes  
         
     
     
 
  Albana Azizi, ushtarakja që dashuron muzikën  
         
     
     
 
  Revolt Klan: “U rikthyem të këndojmë shqip”  
         
     
     
 
  Bon Bon Band, grupi vetëm “me tela” braktis baladat  
         
     
     
 
  Entela Zhula: “Ky festival hap rrugët e bashkëpunimit”  
         
     
     
 
  Leart Ajeti: “Balada tregon vlerat e vokalit tim”  
         
     
     
 
  Tenori që rinohet tek Kënga Magjike  
         
     
     
 
  “Burn” prezantohen për herë të parë me solistin e ri  
         
     
     
 
  Kënga provokative e Lornës  
         
     
     
 
  “Kenga Magjike,” sensibilizim për Ergestin e sëmurë  
         
     
     
 
  Ja këngëtarët që çelin javen e parë të festivalit  
         
     
     
 
  Besa: “Kenga Magjike”, nje gur i cmuar ne karrieren time muzikore  
         
     
     
 
  Gaetano Castelli: “Kenga Magjike këtë vit fluturon”  
         
     
 
Extra
  Rregullat e pjesemarrjes!
 
 
 
Degjo i pari kenget e festivalit duke shkarkuar aplikacionin tone mobile (Android).
 
  Mbeshtesin festivalin
     
 
  Galeria
     
 
Sondazh
Cfare do t'ju pelqente te gjenit ne faqen ne internet te "Kenga Magjike"?
 
Me shume foto
Me shume video
Pak Gossip
Eventet e Kengetareve
 
 
 
 
Copyright © 2013 - Kenga Magjike. All Rights Reserved.  
Vizito faqet e sponsorave tane!
Created by IMPULS