Kategori
Lajme

23 artistët që kalojnë në finalen e madhe të Kënga Magjike

10 këngëtarë ndërkombëtarë dhe 13 këngëtarë shqiptarë shkojnë në finalen e madhe të së shtunës, Grand International Final, të festivalit Kënga Magjike.

10 artistët ndërkombëtarë që shkojnë në finale:

Alvan

Marco Carta

We Are Domi

Le Deva

Jason Walker

Andrea

Omar Naber

Mamagama

Jayoo

Angeles Arboleda

13 artistët shqiptarë që shkojnë në finale:

Irma Libohova

Vesa Smolica

Mariza Ikonomi

Ardit Çuni

Inis Neziri

Michela Paluca

Xhesika Polo

Sheila Haxhiraj

Marsela Çibukaj

Anxhela Peristeri

Sardi Strugaj

Martin Pano

Lorenc Hasrama

Home