28.03.21
A do martohej me një vajzë shqiptare? Si përgjigjet artisti grek

Christos Vamos është artisti i parë i kategorisë Big International në Kënga Magjike 2021. Ai vjen nga Greqia me këngën e titulluar “To Noumero mou”. Po përpara se të performonte këngën e tij, stafi i Kënga Magjike kishte rezervuar një pyetje mjaft interesante nga mikesha e tij Maria Kiou, e cila vitin e shkuar ishte po ashtu pjesë e këtij festivali. Ajo e pyeti Christos nëse do të ishte i hapur për t’u martuar me një vajzë shqiptare.

Maria Kiou: Mirëmbrëma Christos! Mirëmbrëma Kënga Magjike! Dhe sigurisht i dashuri im Arditi, të cilit i dërgoj shumë puthje, që më jep mundësinë të komunikoj me ju. Kjo gjë më zgjon kujtimet nga momentet e bukura që më bëtë të jetoja me ju. Më bëtë të dashuroj shtetin tuaj dhe të dua ta vizitoj përsëri. Dhe është në planet e mira të para që do të zbatoj menjëherë sa të qetësohet pak situata. Të pyes meqenëse nuk të kemi sistemuar akoma këtu në Greqi: Çmendim ke për mundësinë e një martese me një vajzë nga Shqipëria?

Christos Vamos: Përse jo. Asnjëherë si dihet, unë jam i hapur të më duan e të dua.

Artikuj Të Tjerë

Erik Lloshi tregon zhgënjimin më të madh…

Erik Lloshi tregon zhgënjimin më të madh…

Artisti i parë që çel garën e artistëve “BIG” në javën e katërt të festivalit “Kënga Magjike” është Erik Lloshi. Çmimi i tij i parë ka qenë në moshën 8-vjeçare në Festivalin e Fëmijëve. Ai ka studiuar në Akademinë e Arteve për kanto dhe aktualisht jep leksione për...

read more
Julian Lekocaj: Unë jam i rrethuar nga femra

Julian Lekocaj: Unë jam i rrethuar nga femra

Artisti i dytë BIG që vjen në javën e katërt të festivalit “Kënga Magjike” është Julian Lekocaj. Dalja e tij e parë në skenë ka qenë në Mr. Albania 2001, ku renditet në Top Five. 2. Hera e tij e parë si këngëtar ka qenë në Kënga Magjike 2002. Konkurron në 3 edicione...

read more
Lindita tregon për takimin e saj me Jennifer Lopez

Lindita tregon për takimin e saj me Jennifer Lopez

Fiton Top Fest 6 me këngën “Ëndërroj”. Në vitin 2016-të ka marrë pjesë në edicionin e 5-të të “American Idol”. Fiton Festivalin e 55-të këngës në RTSH, duke përfaqësuar Shqipërinë në “Eurovision Song Contest 2017”. Ka kënduar krah artistëve si Stevie Wonder, Rihanna,...

read more