Kategori
Big international

ALVAN

Artisti francez i skenës elektro rock, ALVAN ofron një muzikë e cila mikson ndikime të shumta duke filluar nga muzika rrok, ajo elektronike, romantike dhe ritmike. Si multi-instrumentist, ai shkëlqen ne live-t e tij me kitarë solo. Konsiderohet si mjeshtër i Ukulele-s dhe dallon per energjine e tij komunikuese. Ka interpretuar në shumë festivale si “The Trans musicales” apo “La nuit de l’Erdre” në Francë. ALVAN është fitues i “Eurovision France 2022” dhe si rezultat përfaqësoi Francën në Eurovision Song Contest. Interpretimi i tij Grand Final ishte një përvojë qe solli nënshkrimin e kontratës me Warner Music France. Dhe albumi i tij i parë Magma ka mbi 20 milionë shpërndarje në të gjitha platformat muzikore. Nga Finalja e Eurovision, vjen të elektrizoje skenën e “Kënga Magjike 2022”, ALVAN me këngën “Calzone”.

Home