25.04.21
EKSKLUZIVE: “Puthje, emocione, debate dhe…?!” Zbulohet surpriza e Kënga Magjike.

Vit pas viti Kënga Magjike ka surprizuar audiencën duke servirur risi, emra dhe surpriza nga më të ndryshmet. Produksioni zbulon ekskluzivisht surprizën që ky edicion sjell per adhuruesit e festivalit.

Gjithnjë jemi mahnitur nga magjia e skenës, jemi frymëzuar nga performancat e ndryshme dhe ndër vite kemi parë ndryshimin e skenës. Por gjithnjë pyesim veten, çfarë ndodh në prapaskenë? Një nga risitë e këtij edicioni është pikërisht xhirimi i gjithë prapaskenave të Kënga Magjike. Për herë të parë prapaskenat e festivalit, intervistat ekzkluzive, reagimet e familjarëve, të vetë artistëve big dhe new do të vijnë në formën e vlogjeve, në platformën youtube.
Në edicionin e 22 të Kënga Magjike gjithçka do të jetë e filmuar. Kush ka marrëdhënie sentimentale? Kush ka debate? Si paraqiten këngëtarët në backstage? Kush nxiton në moment të fundit? Sa e mbështesin këngëtarët njëri-tjetrin? Kush do të ngacmohet nga pyetjet e redaksisë?
Zbuloni se çfarë ndodh pas skenës, në vlogjet e përjavshme të Kënga Magjike.

Klikoni linkun për të parë vlogun me prapaskenat e javës së 5-të të konkurrimit:

Artikuj Të Tjerë

“Walter Ricci sjell Napolin në Shqipëri”

“Walter Ricci sjell Napolin në Shqipëri”

Walter Ricci është një këngëtar napoletan i rrymës jazz/soul. Kantautori është mahnitur nga jazz dhe stilet e shumta të kësaj rryme që kur filloi të dëgjonte gjigandë të tjerë si Frank Sinatra, Tony Bennett dhe Ella Fitzgerald në moshën 8 vjeç. Ai filloi karrierën e...

read more
Nga Kroacia në Shqipëri. Po vjen Martina Majerle.

Nga Kroacia në Shqipëri. Po vjen Martina Majerle.

Tanimë është bërë traditë që Kënga Magjike të ketë një “frymë internacionale”.  Edhe këtë edicion diversiteti nuk mungon. Këngëtarja që viztion Shqipërinë për herë të parë është këngëtarja nga Kroacia Martina Majerle. Kush është artistja që prezanton këngën e saj këtë...

read more
“Një kantautor si Alban Ramosaj”.

“Një kantautor si Alban Ramosaj”.

Alban Ramosaj është një këngëtar i cili sjell gjithnjë materiale të ndryshme dhe “eksperimentale”.  Pas 5 vitesh rikthehet në edicionin e 22 të Kënga Magjike. Këtë vit Ramosaj vjen si kantautor me këngën “Thikat e mia”. Kënga është kompozim i tiji, ndërsa produksioni...

read more
“Jetike” Semi Jaupaj ndahet nga Bojken Lako.

“Jetike” Semi Jaupaj ndahet nga Bojken Lako.

Semi Jaupaj është këngëtarja që rikthehet në edicionin e 22 të Kënga Magjike, pas 6 vitesh mungesë. Pjesëmarrja e saj e fundit ka qenë në vitin 2015 me këngën “Veç lotët” ku fitoi çmimin “Tendencë”. Këtë edicion Semi vjen me “Jetike”, një baladë nga Flori Mumajesi.Në...

read more