Kategori
Big international

JASON WALKER

Super performues, super vokal, superekzibicionist! Është ai – artisti amerikan Jason Walker. Fitorja e tij ne “It’s ShowTime at the Apollo” në skenën legjendare të Apollo Theatre në New York, do të shënonte startin e suksesit. Jason Walker është renditur 5 herë në vendin e parë në Billboard Dance Records dhe 6 herë të tjera në Top 10-shen më të mirë në SHBA. Ka bashkëpunuar me emra të njohur të industrisë muzikore si Junior Vasquez, Georgie Porgie, David Morales, Tony Moran, Quentin Harris dhe Honey Dijon. Është nominuar 2 herë në International Dance Music dhe gjithashtu është shpallur fitues i OutMusic Award. Në vitin 2019 performanca e tij në Kënga Magjike përfshiu gjithë sallën e Pallatit të Koncerteve, duke mbërritur deri në finalen e madhe.

Home