04.04.21
Lindita tregon për takimin e saj me Jennifer Lopez

Fiton Top Fest 6 me këngën “Ëndërroj”. Në vitin 2016-të ka marrë pjesë në edicionin e 5-të të “American Idol”. Fiton Festivalin e 55-të këngës në RTSH, duke përfaqësuar Shqipërinë në “Eurovision Song Contest 2017”. Ka kënduar krah artistëve si Stevie Wonder, Rihanna, Backstreet Boys, Ceelo Green, LMFAO etj. Vjen për herë të 4-t në Festivalin Kënga Magjike, me emrin e saj të artit – Lindita!

Ardit Gjebrea: Je dobësuar akoma?

Lindita: Pse dukem? Nga stresi, Kënga Magjike.

Ardit Gjebrea: Nga Amerika erdhe në Tiranë, pastaj Prishtinë dhe nesër përsëri në kontinentin tjetër. Çfarë dashurish ke në secilin vend?

Lindita: Nuk i dalloj si gishtat e dorës.

Ardit Gjebrea: Vërtetë?

Lindita: Po, sepse jam rritur artistikisht në Tiranë edhe kështu “jetërisht” në Kosovë.

Ardit Gjebrea: Dhe pastaj në Amerikë me familjen?

Lindita: Po, në Amerikë është mirë, por kur nuk i ke njerëzit e tu afër, prindërit, familjen, është pak më e vështirë. Po ja dalim.

Ardit Gjebrea: Pa t’pa kush?

Lindita: Dashnia.

Edhe për Linditën fansat e “Kënga Magjike” kanë dy pyetje.

Pyetja 1: Si ishte ta takosh J.Lo nga afër?

Lindita: Ishte një mrekulli e vërtetë, ajo është shumë e mirë.

Ardit Gjebrea: Ti e ke parë Jennifer Lopez nga afër e ke takuar?

Lindita: Po, e kemi pasur si “coach” (trajnere) pak a shumë.

Ardit Gjebrea: Dhe si ishte?

Lindita: Shumë e thjeshtë, shumë e dashur, shumë e ëmbël dhe shumë më e bukur.

Pyetja 2: Nëse do të ktheheshe pas në kohë dhe do të shihje veten tënde sërish adoleshente, çfarë këshille do t’i jepje?

Lindita: Të jem edhe më e çmendur. 

Artikuj Të Tjerë

“Walter Ricci sjell Napolin në Shqipëri”

“Walter Ricci sjell Napolin në Shqipëri”

Walter Ricci është një këngëtar napoletan i rrymës jazz/soul. Kantautori është mahnitur nga jazz dhe stilet e shumta të kësaj rryme që kur filloi të dëgjonte gjigandë të tjerë si Frank Sinatra, Tony Bennett dhe Ella Fitzgerald në moshën 8 vjeç. Ai filloi karrierën e...

read more
Nga Kroacia në Shqipëri. Po vjen Martina Majerle.

Nga Kroacia në Shqipëri. Po vjen Martina Majerle.

Tanimë është bërë traditë që Kënga Magjike të ketë një “frymë internacionale”.  Edhe këtë edicion diversiteti nuk mungon. Këngëtarja që viztion Shqipërinë për herë të parë është këngëtarja nga Kroacia Martina Majerle. Kush është artistja që prezanton këngën e saj këtë...

read more
“Një kantautor si Alban Ramosaj”.

“Një kantautor si Alban Ramosaj”.

Alban Ramosaj është një këngëtar i cili sjell gjithnjë materiale të ndryshme dhe “eksperimentale”.  Pas 5 vitesh rikthehet në edicionin e 22 të Kënga Magjike. Këtë vit Ramosaj vjen si kantautor me këngën “Thikat e mia”. Kënga është kompozim i tiji, ndërsa produksioni...

read more
“Jetike” Semi Jaupaj ndahet nga Bojken Lako.

“Jetike” Semi Jaupaj ndahet nga Bojken Lako.

Semi Jaupaj është këngëtarja që rikthehet në edicionin e 22 të Kënga Magjike, pas 6 vitesh mungesë. Pjesëmarrja e saj e fundit ka qenë në vitin 2015 me këngën “Veç lotët” ku fitoi çmimin “Tendencë”. Këtë edicion Semi vjen me “Jetike”, një baladë nga Flori Mumajesi.Në...

read more