“FIKSIM” Flori Mumajesi VS Bruno. Fifi zgjedh!!!

“FIKSIM” Flori Mumajesi VS Bruno. Fifi zgjedh!!!

Dy emra që vijnë këtë të dielë në Kënga Magjike janë Fifi dhe Bruno. Dy këngëtarët kanë bashkuar forcat në një duet që ka gjasa të jetë hiti i verës 2021. Kënga titullohet “Fiksim” dhe është produksion i studios Threedots. Kur vjen puna tek paraqitjet skenike Fifi dhe...

read more
EKSKLUZIVE: “Soni Malaj bashkon forcat me Threedots”.

EKSKLUZIVE: “Soni Malaj bashkon forcat me Threedots”.

Kur vjen puna tek emrat BIG, Soni Malaj është ajo që ngjall gjithnjë shumë kuriozitet tek publiku. Gjatë karrierës së saj ka publikuar shumë hite dhe është vlerësuar me shumë çmime. Sa i përket Këngës Magjike ajo ka qenë pjesëmarrëse 9 herë, (3 prej të cilave me...

read more
“Nuk kam ndonjë pritshmëri përveç se…”

“Nuk kam ndonjë pritshmëri përveç se…”

Këngëtarja që vjen në javën e 5-të konkurrimit në kategorinë BIG INTERNATIONAL është këngëtarja nga Italia, Eliza G.Eliza G është një kantautore e mirënjohur italiane në skenën e muzikës, në rrymën urban/pop. Ajo ka prezantuar single-n e saj të parë “Summer lie” nën...

read more
“Në Shqipëri komentohet negativisht mendimi yt”.

“Në Shqipëri komentohet negativisht mendimi yt”.

Aurel Thëllimi është një tjetër këngëtar I kategorisë BIG, I cili konkurron në javën e 5-të të festivalit.Pas një pauze 3 vjeçare nga Kënga Magjike ai vjen me këngën “Fjalët”. Kënga flet për një çift që dashurohet, por të dy partnerët I referohen fjalëve. Përpos kësaj...

read more
Havale për Havale. Gerta Mahmutaj “XING” me Ardit Gjebrean?

Havale për Havale. Gerta Mahmutaj “XING” me Ardit Gjebrean?

Gerta Mahmutaj është këngëtarja që ka çelur siparin e katëgorisë BIG në javën e 5-të të konkurrimit. Gerta Mahmutaj ka qenë pjesë e festivalit që prej vitit 2009 dhe numëron 6 pjesëmarrje. Këtë vit ajo konkurron me këngën “Havale” me tekst të Endrit Mumajesi (MUMA)...

read more
Erik Lloshi tregon zhgënjimin më të madh…

Erik Lloshi tregon zhgënjimin më të madh…

Artisti i parë që çel garën e artistëve “BIG” në javën e katërt të festivalit “Kënga Magjike” është Erik Lloshi. Çmimi i tij i parë ka qenë në moshën 8-vjeçare në Festivalin e Fëmijëve. Ai ka studiuar në Akademinë e Arteve për kanto dhe aktualisht jep leksione për...

read more