Artistët

Ndër Vite

Festivali Kënga Magjike lindi në vitin 1999, si një alternativë ndryshe, një koncept i ri, një kontribut tjetër në muzikën e lehtë, duke u bërë kështu një prej eventeve më të rëndësishëm në historinë e muzikës shqiptare. Pothuaj të gjithë artistët shqiptarë, e kanë prekur magjinë e kësaj skene. Prej vitit 2016, struktura e festivalit ka ndryshuar, duke shtuar edhe kategorinë New Artist. Pas 20 vitesh eksperiencë, ky edicion sjell të rejat që janë diksutuar dhe kërkuar nga vetë artistët dhe publiku; mënyra e votimit dhe të kënduarit live.

Të Reja

“FIKSIM” Flori Mumajesi VS Bruno. Fifi zgjedh!!!

“FIKSIM” Flori Mumajesi VS Bruno. Fifi zgjedh!!!

Dy emra që vijnë këtë të dielë në Kënga Magjike janë Fifi dhe Bruno. Dy këngëtarët kanë bashkuar forcat në një duet që ka gjasa të jetë hiti i verës 2021. Kënga titullohet “Fiksim” dhe është produksion i studios Threedots. Kur vjen puna tek paraqitjet skenike Fifi dhe...

read more

Juria